3.jpg

ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів»

Адреса:

73024, Україна, м. Херсон, вул. Порт-елеватор, 5.

Тел / факс: (0522) 42-33-09; 42-33-08
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підприємство обслуговується Одеською залізницею по станції Херсон-порт.
До складу ПАТ «Херсонський КХП» входять наступні виробничі комплекси:
1. Портовий елеватор (перша і друга черга)
2. Цех млини з відділенням гранулювання висівок.
3. Копанська ХПП.
4. Нікольське ХПП

Схема ПАТ «Херсонський КХП»

Технологічна характеристика підприємства

Паспортна зернова місткість - 96,6 тис. тонн, в т. ч. І та ІІ черги елеватора - 86,6 тис. тонн, склад підлогового зберігання 10 тис. тонн; Продуктивність цеху млини (по зерну) - 405 т / добу; Продуктивність відділення гранулювання висівок - 16,0 т / год.

Основні види діяльності

 • Прийом зерна з автомобільного, залізничного та водного транспорту;
 • очищення, сушіння, зберігання, відвантаження зерна на автомобільний, залізничний і водний транспорт;
 • виробництво сортового пшеничного хлібопекарського борошна вищого і першого сортів, макаронної муки, манної крупи і побічного продукту - висівок, з яких виготовляються гранули.

Портовий елеватор

Портовый элеватор ХерсонІ чергу елеватора (залізобетонний корпус) був введений в експлуатацію в 1932 році. ІІ чергу елеватора (металевий силосний корпус) введено в експлуатацію в 2001 році.
Елеватор оснащений універсальним обладнанням, яке дозволяє одночасно приймати і відпускати сільгосппродукцію автомобільним, водним та залізничним транспортом. Прийом зерна автомобільним транспортом здійснюється через автоларі, одночасно може розвантажуватися 4 автомобіля. Вантажопідйомність автомобілерозвантажувача максимально - 50 тонн.

Прийом зерна з водного транспорту здійснюється перевантажувачем зерна «Порталіно» фірми «Бюллер» продуктивністю 300 тонн / год. Навантаження зерна на водний транспорт здійснюється навантажувальною машиною ПМЗ-1000.

Прийом зерна з залізничного транспорту здійснюється через вагонні ларі. Зважування при прийманні, відпуску с / г культур та їх переміщенні всередині елеватора відбувається з використанням електронних ваг, свідчення яких автоматично заносяться в комп'ютер, що виключає вплив людського фактора на облікові дані про кількісно-якісних характеристиках с / г культур.

Причали ПАТ «Херсонський КХП» (оренда морпорту):

Причал № 8:

 • глибина підходів до причалів - 7,5 м. (біля причалу)
 • загальна довжина причальної лінії - 80 м.

Причал № 9:

 • глибина підходів до причалів - 7,5 м.
 • загальна довжина причальної лінії - 170 м.

Причал № 10:

 • глибина підходів до причалів - 2,7 м
 • загальна довжина причальної лінії - 110 м.

Млин

Млин двухсортного помелу було побудовано в 1949 році. Він являє собою шестиповерхову будівлю, виконану з цегли, має зерноочисне, помольне і вибійне відділення. Млин оснащений обладнанням, виробленим за ліцензією швейцарської фірми «Бюлер», і дозволяє випускати борошно високої якості. За допомогою спеціальної лінії, поставленої італійською фірмою «Poglierani», борошно розфасовується в джутові, поліпропіленові або паперові мішки по всім вимогам міжнародних стандартів.

Причалы ПАО «Херсонский КХП» Основні технічні характеристики млину двухсортного помелу:

Продуктивність размольного відділення - 405 тонн на добу.

Продукція виробляється безтарним способом (відпускається в борошновози) і фасується в мішки вагою 50кг, 25кг, а також борошно вищого гатунку фасується на італійській лінії «Poglierani» в пакети вагою 1кг, 3кг.
Манна крупа має хороші споживчі характеристики, зольність становить 0,43% -0,45% відповідає вимогам ГОСТ 7022-97.

Ділянка гранулювання розсипних висівок.

Відділення гранулювання розсипних висівок прийнято в експлуатацію в 2004 році. Розташований в триповерховому однопрогінному цегляній будівлі, технологічно ув'язана з цехом млина.
Продуктивність відділення з встановленням чотирьох ліній обладнання гранулювання (TMS Group Pardubice as, Чехія) становить 16 тонн / год.

До складу Херсонського КХП входять:

 • Копанське хлібоприймальне підприємство (Копанське ХПП);
 • Нікольське хлібоприймальне підприємство (Микільське ХПП).

Нікольське ХПП

Адреса: 750033 Україна, Херсонська обл., Білозерський рн., C. Нікольське
Тел / факс: (05547) 4-54-32
Відстань до Херсона - 18 км.
Відстань до Херсона (по воді) - 12 км.
Відстань до Миколаєва - 84 км.
Призначення підприємства - приймання з автомобільного транспорту певних партій зернових, олійних культур і відвантаження їх на водний транспорт (баржі).

Технологічна характеристика Нікольського ХПП.

Робоча зернова ємність - 12,8 тис. тонн (шість зернових складів, в т.ч. три механізованих);
Загальна паспортнапродуктивність технологічного обладнання з очищення пшениці (натурою 750 гр / літр) складає 150 тн / год (два сепаратора БСХ-100, БЦС-50)
Пропускна здатність автомобілів - 48 автомобілів на добу (два автомобілерозвантажувача ГУАР-30)

Причал Нікольського ХПП знаходиться на річці Інгулець, введений в експлуатацію в 1990 році після капітального ремонту. Умовна довжина причального фронту 35,6 м.
Фактична глибина біля кордону причалу становить 2,7 ... 3,6 м із збільшенням до 4,5 ... 5,8 м від кордону.
Глибина акваторії р.. Інгулець дозволяє завантажувати баржі, вантажопідйомністю до 1000 тонн.
Продуктивність навантажувального комплексу на водний транспорт складає 1000 тонн / добу.

Копанське ХПП

Адреса: 75000, Україна, Херсонська обл., Білозерський р-н., Ст. Копані.
Тел / факс: (05247) 69-4-45, 69-3-62.
Відстань до Херсона - 35 км.
Відстань до Миколаєва - 30 км.

Призначення підприємства - приймання з автомобільного транспорту певних партій зернових, олійних культур і відвантаження їх на автомобільний транспорт.

Технологічна характеристика Копанського ХПП.

Робоча зернова ємність - 22,8 тис. тонн (вісім зернових складів, в т.ч. шість механізованих);
Загальна паспортнапродуктивність технологічного обладнання з очищення пшениці (натурою 750 гр / літр) складає 200 тн / год (два сепаратора БСХ-100, Біс-100)
Пропускна здатність автомобілів - 48 автомобілів на добу (чотири автомобілерозвантажувача ГУАР-30 Ураг-15). ХПП обладнано сушильним агрегатом ДСП - 32 ВІД.

Лабораторія комбінату (ВТЛ)

Виробничо-технологічна лабораторія ПАТ «Херсонський КХП» розташована в окремій будівлі. Лабораторія оснащена необхідними сучасними приладами (аналізатор «FOSS», альвеографом виробництва фірми Perten, прилад для визначення числа падіння виробництва фірми Perten, глютоматік цієї ж фірми, хроматограф «Кристал-2000М»), обладнанням, інвентарем, засобами вимірювальної техніки, має необхідні приміщення (лабораторія фізико-хімічних випробувань, аналітична лабораторія, кімната відмивання клейковини, муфельна, кімната пробної випічки хліба, кімната оброблення і зберігання проб, візіровочная лабораторія) для проведення випробувань, чинну нормативну документацію, укомплектована кваліфікованими фахівцями.

Виробничо-технологічна лабораторія підприємства ПАТ ХКХП атестована Українським центром стандартизації та сертифікації «Украгростандартсертифікація» має право на проведення випробувань сільгосппродукції в заявленій сфері. Проводить контроль приймання, зберігання, відвантаження зерна та продуктів його переробки, технологічних процесів виробництва пшеничного борошна, манної крупи, гранулювання висівок. Свідоцтво про атестацію № А12-062 від 13.04.2012 р.

На підзвітних підприємствах Копанська ХПП, Нікольське ХПП функціонують атестовані лабораторії, які проводять контроль приймання, зберігання, підробітки, відвантаження зерна та олійного насіння.